Leden 2016

Chip Kelly novým trenérem 49ers!

14. ledna 2016 v 19:45 | Adam Štěpánek |  Novinky
Novým trenérem 49ers se stal Chip Kelly. Dvaapadesátiletý kouč, který působil naposledy ve Philadelphii, střídá odvolaného Jima Tomsulu.

Kelly je braný jako velký expert na ofenzivu. Eagles mu před minulou sezónou dali volnou ruku nad kádrem a tento tah se jim nevyplatil. U 49ers ale má hlavní slovo generální manažer Trent Baalke.

Kelly si udělal jméno zejména jako head coach na univerzitě Oregon. V posledních třech sezónách vedl v NFL Philadelphii. Hned v prvním ročníku se s ní s bilancí 10-6 dostal do playoff. Druhý rok měl stejný poměr výher a porážek, na vyřazovací boje to však nestačilo. Při třetím roce byl ještě před koncem základní části odvolán s bilancí 6-9.

Kellyho nástup by mohl znamenat další šanci pro Colina Kaepernicka, který splňuje jeho představy o pozici quarterbacka.

Hledání trenéra vrcholí. Ve hře jsou Jackson či Coughlin

12. ledna 2016 v 18:52 | Adam Štěpánek
Po odvolání Jima Tomsuly 49ers intenzivně hledají nového head coache. Největším favoritem na uvolněný post byl dlouho offensive coordinator Cincinnati Bengals Hue Jackson, který však nakonec bude mít více možností. Dalším kandidátem je tak možná trochu překvapivě Tom Coughlin, dlouholetý úspěšný trenér New York Giants.

Jackson strávil jako head coach jednu sezónu v Oaklandu, který dotáhl k bilanci 8-8. Jeho poslední pozicí by post offensive coordinatora v Cincinnati. O jeho služby projevili zájem ještě v Clevelandu a v nejbližší době by měl absolvovat rozhovor s Giants.

Zajímavá alternativa se rýsuje právě z New Yorku. 49ers požádali o povolení k interview Toma Coughlina, který po sezóně ukončil svoje působení u Giants, kde byl hlavním koučem od roku 2004 a vyhrál dva Super Bowly.