Březen 2015

Nový running back: Reggie Bush

22. března 2015 v 1:59 | Adam Štěpánek |  Novinky
Niners rozšiřují svou sestavu running backů. Ke Carlosi Hydeovi a Kendallu Hunterovi se přidává Reggie Bush, který přichází jako volný hráč.

Bush byl v roce 2006 dvojkou draftu. Obrovská očekávání nikdy nenaplnil, i když se nedá říct, že by vyhořel. Za svou dosavadní kariéru vystřídal tři týmy: New Orleans, Miami a Detroit. S prvním jmenovaným získal Super Bowl.

Třicetiletý Bush je známý svou všestranností. Yardy dokáže získávat po zemi i vzduchem, je totiž velice schopným receiverem. Celou kariéru jej provázejí zranění, na což naposledy doplatil v minulé sezóně, po které jej Lions vyškrtli. Když je však zdravý, jedná se o nesmírně platného hráče.

Kromě Bushe posílili Niners ještě ofenzivní lineman Erik Pears z Buffala a cornerback Shareece Wright ze San Diega.

Ze San Francisca naopak odcházejí cornerbackové Chris Culliver a Perrish Cox, stejně jako linebacker Dan Skuta a wide receiver Steve Johnson.

Šokem pak bylo oznámení o ukončení kariéry čtyřiadvacetiletého linebackera Chrise Borlanda, který za sebou měl výbornou nováčkovskou sezónu. Nakonec se ukázalo, že skončit po jediném roce měl v plánu už před draftem a 49ers tak vlastně zneužil.

Velké zemětřesení! Willis končí, Gore odchází

9. března 2015 v 16:48 | Adam Štěpánek |  Novinky
49ers nastoupí do nové sezóny ve výrazně obměněné podobě. Podle posledních informací totiž přijdou mimo jiné o své dva velké lídry: Patricka Willise a Franka Gorea.

Willis ve svých třiceti letech nejspíš ukončí kariéru. Spekuluje se, že jedním z důvodů je jeho velké náboženské cítění. Jedná se samozřejmě o obrovskou ránu pro tým, který přichází o svého vůdce a také vynikajícího hráče. Na druhou stranu se otevírá prostor pro Chrise Borlanda, který na pocizi inside linebackera odehrál vynikající nováčkovskou sezónu.

Odchod Franka Gorea už takovým šokem není. Dvaatřicetiletý running back je volným hráčem a čekalo se, že po dlouhých letech ze San Francisca odejde. Jeho novým zaměstnavatelem se stali Indianapolis Colts, ačkoliv původně měl jít do Philadelphie.

Od Niners odcházejí také další důležití hráči z posledních let. Guard Mike Iupati míří do Arizony, wide receiver Michael Crabtree zase údajně k Buffalo Bills. Defensive tackle Justin Smith pak vážně zvažuje konec kariéry.

Posilou by naopak mohl být šestadvacetiletý receiver Torrey Smith, který za čtyři sezóny v Baltimore dosáhl na 3 591 yardů a 30 touchdownů.

Darnell Dockett Ninerem!

5. března 2015 v 16:34 | Adam Štěpánek |  Novinky
Uznávaný defensive lineman Darnell Dockett bude v příštích dvou letech působit v San Franciscu! S Niners se dohodl na smlouvě, která mu v následujících dvou sezónách vynese 7,5 milionu dolarů.

Dockett strávil celou svou dosavadní kariéru v Arizoně. Během deseti sezón vynechal pouhé dva zápasy, loni v létě se však zranil a vynechal celý ročník. Cardinals jej vyplatili ze smlouvy, ale o jeho služby stáli i nadále. Třiatřicetiletý veterán dal však přednost 49ers.

Dockett za kariéru nastřádal 40,5 sacků a 349 tacklů. V sestavě Niners by měl nahradit Raye McDonalda, který byl ještě v průběhu uplynulé sezóny vyhozen kvůli neustálým problémům mimo hřiště.