Srpen 2014

Novinky z kempu: Davis už netrucuje, Baldwin končí

4. srpna 2014 v 17:43 | Adam Štěpánek |  Novinky
San Francisco 49ers rozjeli tréninkový kemp před novou sezónou. Dobré zprávy se mísí s těmi špatnými. Co už se událo?

Začněme u nepříjemností. Dlouhodobá zranění si bohužel přivodili Kendall Hunter a Glenn Dorsey. Running back Hunter si přetrhl ACL a zřejmě do příští sezóny vůbec nezasáhne. Velká šance se tak otevírá před nováčkem Carlosem Hydem, který by už tak byl dvojkou za Frankem Gorem, takto jeho vytížení patrně ještě vzroste.

Defensive tackle Dorsey patří k důležitým členům defenivní linie Niners a jeho natržení bicepsu bude tým bolet asi ještě víc. Zvlášť, když i on by měl chybět celý ročník. O uvolněné místo svedou souboj patrně Ian Williams a Kaleb Ramsey.

Překvapením je vyškrtnutí ze soupisky, které potkalo wide receivera Jonathana Baldwina, kterému přitom býval predikován tzv. breakout year. Na jeho místo si Niners přivedli nováčka L'Damiana Washingtona.

Velký dojem zatím dělá Jimmy Ward, nováček z prvního kola letošního draftu. Niners si jej nemohou vynachválit, na trénincích působí výborně a stejně jako loni Reid by i on mohl být hned ve své nováčkovské sezóně velkým přínosem pro secondary.

Nejlepší zprávou je však zřejmě fakt, že "trucování" kvůli novému kontraktu ukončil tight end Vernon Davis a připojil se k týmu. Stále žádá vylepšení podmínek, ale na rozdíl od Alexe Boona už nestávkuje.