Červen 2014

Davis a Boone stávkují

17. června 2014 v 19:19 | Adam Štěpánek |  Novinky
Na 49ers se valí nepříjemnosti. Vernon Davis a Alex Boone si myslí, že si zaslouží lepší platové ohodnocení a stávkují. Ani jeden z nich se neúčastní povinného minikempu.

Oběma hráčům běží platný kontrakt, který jim vyprší až za dva roky. Nyní jsou však zatvrzelí v tom, že se k týmu nepřipojí, pokud nedostanou přidáno.

"V roce 2010 jsem podepsal pětiletou smlouvu. Jednalo se o největší kontrakt pro tight enda v historii. Po čtyřech letech jsem se ještě zlepšil a proto tak jednám. Je to o tom dostat zaplaceno, co si zasloužím," komentuje zvláštně své rozhodnutí Davis. "Není to tak komplikované. Chci, aby 49ers vyhráli Super Bowl a chci se na tom podílet. Napřed se ale musím postarat o svou budoucnost."

Prakticky totožný přístup zaujal i guard Alex Boone. Také on odmítl nastoupit do přípravného minikempu a chce si vynutit lepší podmínky. Stejně jako Davise jej teď mohou Niners pokutovat.

Kaepernick podepsal s 49ers novou smlouvu. Královsky placenou

5. června 2014 v 0:09 | Adam Štěpánek |  Novinky
Schylovalo se k tomu už dlouho, až nyní se to však podařilo dotáhnout. Řeč je o nevyhnutelné nové lukrativní smlouvě 49ers s quarterbackem Colinem Kaepernickem. Šestadvacetiletý hráč podepsal smlouvu na šest let, během nichž si vydělá více než 110 milionů dolarů.

49ers hodně usilovali o co nejrychlejší podepsání nové smlouvy se svým franchise quarterbackem. Pokud by se to nepodařilo během tohoto léta, stal by se Kaepernick za rok volným hráčem. Rapidní navýšení platu bylo nevyhnutelné, vzhledem k tomu, jaké smlouvy mají quarterbackové jako Cutler či Romo.

Kaepernick podepsal kontrakt na šest let s částkou převyšující 110 milionů dolarů, některé zdroje dokonce hovoří o 120 milionech, z nichž by mělo být 61 milionů garantovaných. Takové sumy patři v NFL mezi rekordní čísla.

Kapernick nastoupil v minulé sezóně ke všem šestnácti zápasům základní části a následně ke třem vyřazovacím duelům. Po úvodním famózním výkonu proti Packers (412 naházených yardů při úspěšnosti 69,2%) šly jeho výkony dolů, v druhé polovině základní části však přišlo radikální zlepšení, kterému určitě pomohl návrat Michaela Crabtreeho do sestavy.