Březen 2014

Miller má novou tříletou smlouvu

21. března 2014 v 0:41 | Adam Štěpánek |  Novinky
Spolehlivý fullback Bruce Miller se dočkal nové smlouvy. Ta současná mu vyprší příští rok, 49ers však nechtěli riskovat a už s předstihem si zajistili služby šestadvacetiletého hráče na další tři roky.

Miller, kterého 49ers draftovali v roce 2011 v sedmém kole, je nanápadným, o to však užitečnějším hráčem. Jeho nejsilnější stránkou je blokování, platný je však i jako receiver a cenné yardy dokáže získat i běhovou hrou. Velice oblíbený je jak mezi spoluhráči, tak i u fanoušků.

Další změny: Brown a Dixon odcházejí, posilou Cook

16. března 2014 v 2:50 | Adam Štěpánek |  Novinky
Secondary 49ers bude v příští sezóně působit ve výrazně změněné podobě. Dalším mužem na odchodu je Tarell Brown, který se stěhuje do nedalekého Oaklandu. Ze San Francisca mizí také running back Anthony Dixon, který se stal posilou Buffala. Novým hráčem Niners je cornerback Chris Cook, přicházející z Minnesoty.

Sedmadvacetiletý Cook podepsal smlouvu na jednu sezónu, během níž by si měl vydělat přibližně 900 000 dolarů. Nedá se však očekávat, že by nastupoval v základní sestavě, jeho příchod je tahem pro rozšíření kádru. 49ers tak budou zřejmě i nadále hledat dalšího cornerbacka.

Přitom stáli o udržení Tarella Browna, kterému údajně nabízeli kontrakt na tři roky na celkem 10 milionů dolarů, sám hráč však chtěl podepsat smlouvu jen na jeden rok a proto odešel do Oaklandu, kde si vydělá 3,5 milionů.

Završení rušného dne: zisk Martina a nová smlouva pro Wrighta

12. března 2014 v 10:19 | Adam Štěpánek |  Novinky
49ers završili rušný den po otevření trhu s volnými hráči dalšími dvěma tahy. Z Miami získali tacklea Jonathana Martina, na nové smlouvě se pak domluvili s cornerbackem Ericem Wrightem.

Čtyřiadvacetiletý Martin byl v uplynulé sezóně hodně sledovaný. Nebylo to však kvůli výkonům na hřišti. Martin totiž obvinil svého spoluhráče Richieho Incognita ze šikany a rozpoutal tak obrovský skandál, který skončil odchodem obou hráčů z Miami.

Martin nastupuje nejčastěji jako pravý tackle, může hrát však i na opačné straně. Dosud nastoupil ke 23 zápasům, vždy v základní sestavě. U 49ers však bude muset o svou pozici tvrdě bojovat. Pokud se mu podaří dostat se na soupisku pro začátek příštího ročníku, pošlou Niners do Miami volbu v sedmém kole draftu.

Další novinkou je prodloužení smlouvy s Ericem Wrightem. Tento devětadvacetiletý cornerback vystřídal za sedm sezón čtyři týmy, v té poslední nastupoval už za 49ers, spíše však sporadicky. O svém novém kontraktu (údajně na jednu sezónu) informoval přes instagram.

Trade s Jaguars: přichází quarterback Gabbert

11. března 2014 v 22:26 | Adam Štěpánek |  Novinky
Divoký den přináší další změnu. Niners se dohodli s Jaguars na této výměně: do Jacksonsville putuje volba v šestém kole draftu, opačným směrem pak quarterback Blaine Gabbert.

Gabbert, který byl v roce 2011 draftovaný jako desátý v pořadí, by se měl ucházet o post dvojky na pozici quarterbacka za Colinem Kaepernickem. Čtyřiadvacetiletý hráč však ve své dosvadní kariéře v NFL příliš nepřesvědčil. Během tří sezón nastoupil do osmadvaceti zápasů a zkompletoval 53,3% přihrávek. V uplynulém ročníku odehrál jen tři utkání a naházel sedm interceptions a jen jeden touchdown při úspěšnosti 48,8%...

Změny na strong safety: odchází Whitner, nahradí jej Bethea

11. března 2014 v 22:00 | Adam Štěpánek |  Novinky
San Francisco opouští strong safety Donte Whitner. Potvrdily se spekulace a devětadvacetiletý obránce odchází do Clevelandu. Niners neváhali ani chvíli a už si našli náhradu: z Indianapolis přichází na čtyři roky zkušený Antoine Bethea.

Whitner byl jedním z klíčových hráčů Niners, už delší dobu se však spekulovalo o jeho odchodu. Dalo se očekávat, že nějaký tým mu po otevření trhu s volnými hráči nabídne lukrativní kontrakt a přesně to se stalo. Roli hrál určitě také fakt, že se vrací do svého rodného města.

Whitnerovu pozici v základní sestavě by měl zastoupit spolehlivý Antoine Bethea, který dosud působil osm let v Indianapolis. V posledních čtyřech sezónách dokázal tento devětadvacetiletý hráč vždy nasbírat alespoň sto tacklů (skládek), v té loňské přidal i dvě interceptions, tedy zachycené přihrávky. V novém působišti podepsal čtyřletou smlouvu na celkem 23 milionů dolarů.

Phil Dawson má novou smlouvu

11. března 2014 v 20:35 | Adam Štěpánek |  Novinky
Po legendárním Candlestick Parku si Phil Dawson zakope i na Levi's Stadium! Spolehlivý kicker totiž podepsal s 49ers novou smlouvu.

O novém kontraktu informoval sám Dawson na svém twitterovém účtu. Zatím tak nejsou známé detaily smlouvy - ani její délka, ani plat. Spekuluje se, že by mělo jít o dvouletý kontrakt.

Devětatřicetiletý kicker strávil úvodních čtrnáct sezón své kariéry v Clevelandu, do San Francisca se přesunul až před minulým ročníkem. A vedl si hodně dobře. Proměnil 32 z 36 field goals a dohromady nastřádal pro Niners 140 bodů. Pevné nervy pak prokázal například i v playoff, kdy ve Wild Card Game sestřelil Packers přesným kopem v poslední vteřině.

Rogers podle očekávání končí

11. března 2014 v 18:27 | Adam Štěpánek |  Novinky
Carlos Rogers podle očekávání končí u 49ers. Vedení týmu využije možnosti jej škrtnout ze soupisky. Tímto tahem ušetří šest milionů dolarů. Celkově pak bude mít pod platovým stropem volných šestnáct milionů dolarů.

Rogers odváděl v San Franciscu solidní výkony, ale držet jej za šest milionů dolarů ročně by nebyl rozumný tah. Tím spíš, že zkušenému cornerbackovi je už dvaatřicet let.

Generální manažer Trent Baalke teď bude muset najít náhradu. Už se mluví o tom, že Rogerse by v sestavě mohli nahradit Nolan Carroll z Miami či Mike Mitchell z Caroliny. Opravdovou bombou by pak mohl být příchod Darrellea Revise, jednoho z nejlepších cornerbacků NFL, kterého se chce zbavit Tampa Bay. Pokud se jí nepodaří sehnat partnera k výměně, zbaví se služeb Revise bez náhrady. Právě pak by přišla šance pro Niners.

Anquan Boldin zůstává u 49ers!

5. března 2014 v 12:09 | Adam Štěpánek |  Novinky
Vedení 49ers si může odškrtnout jeden z největších úkolů léta: na nové dvouleté smlouvě se totiž dohodlo s wide receiverem Anquanem Boldinem.

Po výměně z Baltimoru prožil Boldin v San Franciscu výtečnou sezónu. Při dlouhé absenci Michaela Crabtreeho byl wide receiverem číslo jedna a této role se zhostil výborně, když si připsal 85 zachycených přihrávek, 1 179 yardů a 7 touchdownů. Spoluhráči si navíc pochvalovali jeho vůdcovské vlastnosti.

Je jasné, že o Boldina by byl na volném trhu velký zájem. Generální manažer Niners Trent Baalke tak musel udělat všechno pro to, aby se s klíčovým hráčem rychle dohodl na novém kontraktu. To se také povedlo: třiatřicetiletý veterán bude v San Franciscu působit i v příštích dvou sezónách, během kterých si vydělá celkem 12 milionů dolarů.

Fanoušci 49ers se tak mohou těšit na první kompletní sezónu tria Kaepernick - Crabtree - Boldin. I tak by se však do rotace týmu hodil jeden rychlý wide receiver, kterého by mohl přinést letošní draft.

Kromě Boldina podepsal novou smlouvu také center Daniel Kilgore, dokonce na čtyři roky. Tento tah značí možnou změnu v základní sestavě. Jonathana Goodwina by v ní měl nahradit právě Kilgore.